Sabtu, 27 April 2013

#PRU13: CALON #BN MUDA, SEGAR DAN BERTENAGA @azwanbro #BNPilihanOrangMuda






Jom kita lihat statistik pengundi dari Suruhanjaya Pilihanraya Malaysia;
"Statistik SPR menunjukkan 5.6 juta (42 peratus0 daripada 13.3 juta orang yang berdaftar sebagai pemilih terdiri daripada golongan muda yang berusia bawah 40 tahun. Daripada jumlah tersebut, 3,024,909 adalah kumpulan berusia 30-39 tahun, manakala 2,539,222 adalag dalam lingkungan 29 tahun"
Melihat kepada statistik di atas, Dato' Seri Najib melakukan transformasi politik dengan menampilkan lebih ramai calon muda sebagai calon Barisan Nasional. Langkah ini sedikit sebanyak pasti dapat meningkatkan imej BN dalam menghadapi PRU13 pada 5 Mei nanti.

Tindakan ini juga dilihat sebagai suatu bukti bahawa YAB Dato' Seri Najib bukan sahaja mendengar suara golongan muda malah mengotakan segala janji untuk melibatkan mereka dalam pembangunan negara.

Sejak 2008, lanskap politik negara berubah apabila golongan muda yang lebih terdedah dan kaya dengan maklumat memberi perhatian serius dan ingin terlibat secara langsung serta menyeluruh dalam isu nasional.

Mereka mahu wakil yang bukan sekadar bercakap tapi tangkas dalam mencurahkan khidmat seperti yang diharapkan. Untuk itu, calon-calon muda yang lebih segar, bertenaga dan bermaklumat pasti dapat memikat 13.3 juta pengundi muda yang akan mengundi pada PRU kali ini.

Untuk itu, Perak dibawah pimpinan Saudara Khairul Azwan Harun selaku Pengerusi Pemuda BN Perak berjuang agar pimpinan muda dari BN Perak terpilih dan diberi peluang untuk menjadi calon PRU-13 sesuai dengan tuntutan rakyat khususnya golongan muda.



Kenyataan Sdr Khairy Jamaluddin Abu Bakar, Pengerusi Pemuda BN, berhubung dengan penyenaraian ramai orang muda dan baru sebagai calon BN pada PRU-13.

"Sebagai wadah politik dan entiti yang sentiasa memperjuangkan kepentingan suara dan perwakilan orang muda, Pemuda Barisan Nasional (BN) sangat menyambut baik dan berterima kasih kepada YAB Pengerusi BN, Dato’ Sri Mohd Najib Tun Abdul Razak, di atas penyenaraian ramai orang muda dan muka baru bagi menggalas harapan dan tanggung jawab sebagai ahli pasukan transformasi BN pada pilihan raya umum ke 13.

Ini terzahir dengan komposisi 44 peratus generasi pelapis daripada keseluruhan jumlah calon BN, meliputi 73 orang sebagai calon kerusi parlimen dan 247 bagi Dewan Undangan Negeri. Manakala dalam konteks Pemuda pula, 36 peratus atau 116 calon daripada segmen orang muda dan muka baru adalah dari Pemuda BN.

Bagi Pemuda BN, langkah ini sangat bertepatan memandangkan bukan sahaja lanskap politik negara telah berubah bahkan demografinya juga berbeza. Di Malaysia, orang muda mewakili lebih 40 peratus dari jumlah penduduk dan hampir 42 peratus dari 13.3 juta pengundi masa kini.

Lantaran itu, pengiktirafan kepada ramai calon orang muda dan muka baru mencerminkan BN yang sentiasa segar, kontemporari dan utuh menerajui kelok kepimpinan. Jelas terbukti, BN bukan sahaja tampak menyahut aspirasi anak muda bahkan berani menterjemahkan peralihan generasi di dalam barisan hadapannya.

Dalam pada itu, Pemuda BN juga ingin mengajak kesemua pihak di dalam BN untuk mengukuhkan kekuatan dan berpadu tenaga bekerja keras bagi memenangkan setiap calon yang dinamakan tanpa ada keluh kesah mahupun kecewa.

Pemuda BN menyeru rakyat untuk terus bersama BN bagi membina masa depan yang cemerlang berasaskan prestasi ampuh yang teruji dan perancangan jangkauan jauh yang memenuhi harapan rakyat serta cabaran masa hadapan"

Dari sejumlah 116 orang seluruh negara seperti yang dimaklumkan oleh Saudara KJ, Pengerusi Pemuda BN Malaysia, 15 orang calon muda akan bertanding di kerusi-kerusi Parlimen dan DUN di Negeri Perak. Ini bermakna lebih 10% dari generasi muda yang diberi peluang kali ini adalah dari Perak.

Berikut adalah senarai calon-calon muda yang mewakili Barisan Nasional Negeri Perak pada PRU ke 13.

P. 065: IPOH BARAT
DR CHENG WEI YEE
~ AJK PEMUDA MCA

P. 057: PARIT BUNTAR
MUA'AMMAR GADAFI JAMAL DATUK WIRA HAJI JAMALUDIN (MUKA BARU)
~PRESIDEN BELIA 4B MALAYSIA

N. 02: TEMENGOR
SALBIAH MOHAMED (MUKA BARU)
~KETUA PERGERAKAN PUTERI UMNO NEGERI PERAK

N. 12 SELINSING
SHARUDIN B. AHMAD (MUKA BARU)
~KETUA PERGERAKAN PEMUDA UMNO BAHAGIAN

N. 23: MANJOI
MOHAMAD ZIAD B. DATO HAJI MOHAMED (MUKA BARU)
~BENDAHARI UMNO BAHAGIAN

N. 26: TEBING TINGGI
TONY KHOO BOON CHU (MUKA BARU)
~KETUA PEMUDA MCA BAHAGIAN IPOH TIMOR

N. 30: BUNTONG
SIVARAJ A/L CHANDRAN (MUKA BARU)
~SETIAUSAHA PEMUDA MIC MALAYSIA

N. 32: MENGLEMBU
LOO GAR YEN
~PENOLONG SETIAUSAHA PEMUDA MCA BAHAGIAN

N. 34: BUKIT CHANDAN
MASLIN SHAM B. RAZMAN (MUKA BARU)
~KETUA PEMUDA UMNO BAHAGIAN
~EXCO PERGERAKAN EMUDA UMNO MALAYSIA

N. 41: KERANJI
DANIEL WA WAI HOW (MUKA BARU)
~PEMUDA MCA KAMPAR

N. 42: TUALANG SEKAH
NOLEE ASHILIN BT. MOHAMMED RADZI
~EXCO PERGERAKAN PUTERI UMNO MALAYSIA

N. 46: CHENDERIANG
DR. MA HANG SOON
~KETUA PEMUDA MCA NEGERI PERAK

N. 50: SITIAWAN
TING TAI FOOK
~PEGAWAI KHAS MENTERI PENGANGKUTAN MALAYSIA

Inilah barisan kepimpinan golongan muda, segar dan bertenaga yang ditampilkan oleh Barisan Nasional bagi menjadikan Malaysia sebuah negara yang MAJU serta BERDAYA SAING.


Sekali lagi YPS ingin mengucapkan TAHNIAH kepada kepimpinan Pemuda Barisan Nasional Negeri Perak di bawah pimpinan Saudara Khairul Azwan Dato' Harun kerana bersifat inklusif dan janji ditepati. Bukan hanya retorik semata-mata.



YPS:~ teringat 5 prinsip yang digariskan oleh Saudara Khairy Jamaluiddin sewaktu mula-mula menjadi Ketua Pemuda UMNO Malaysia iaitu;

  • PEMUDA BERPRINSIP
  • PEMUDA INKLUSIF
  • PEMUDA PROAKTIF
  • PEMUDA RELEVAN
  • PEMUDA BERSATU
Kagum gak dengan jatidiri Azwan a.k.a WanBro... YPS melihat beliau meletakkan kepentingan parti lebih utama dari kepentingan diri. SINI. Ye la, siapa tak nak jadi calon wakil rakyat, ye tak??? 

Rabu, 24 April 2013

#PRU13: SENARAI PENUH CALON PERAK



Senarai penuh calon yang bertanding PRU13 di Perak:

P.054 : GERIK
Datuk Hasbullah Osman (UMNO)
Norhayati Kasim (Pas)


N.01 : Pengkalan Hulu
Aznel Ibrahim (UMNO)
Mejar (B)Abdullah Masnan (PKR)


N.02 : Temengor
Salbiah Mohamed (Umno)
Mohd Supian Nordin (PKR)



P.055 :  LENGGONG
Datuk Shamsul Anuar Nasarah (UMNO)
Razman Zakaria (Pas)


N.03 : Kenering

Datuk Mohd Tarmizi Idris (UMNO)
Mohd Tarmizi Abdul Hamid (PKR)


N.04 : Kota Tampan
Datuk Saarani Mohamad (UMNO)
Zahrul Nizam Abdul Majid (PKR)



P.056 : LARUT
Datuk Hamzah Zainudin (UMNO)
Datuk Fauzi Shaari (Pas)
M Raveedran (Bebas)


N.05 : Selama
Datuk Mohamad Daud Mohd Yusoff (UMNO)
Mohd Akmal Kamarudin (Pas)


N.06 : Kubu Gajah
Ahmad Hasbullah Alias (UMNO)
Mohd Nazri Din (Pas)


N.07 : Batu kurau
Dr Muhammad Amin Zakaria (UMNO)
Fadzil Alias (PKR)



P.057 : PARIT BUNTAR
Mua’amar Ghadafi Jamal Jamaludin (Umno)
Datuk Dr Mujahid Yusuf Rawa (Pas)


N.08 : Titi Serong
Abu Bakar  Mat Ali (UMNO)
Abu Bakar Hussian (Pas)
N.09 : Kuala Kurau


Mohd Salleh Mat Disa (UMNO)
Abdul Yunus Jamahri (PKR)



P.058 : BAGAN SERAI
Dr Noor Azmi Ghazali (UMNO)
Dr Muhammad Nur Manuty (PKR)
Abdul Latiff Mas’ud (Bebas)


N.10 : Alor Pongsu
Datuk Sham Mat Sahat (UMNO)
Rosli Ibrahim (PKR)
Shamsul Amir Ramli (bebas)


N.11 : Gunung Semanggol
Zulkarnain Ismail (UMNO)
Mohd Zawawi Abu Hassan (Pas)
Halidi Wahab (Bebas)


N.12 : Selinsing
Sharudin Ahmad (UMNO)
Husin Din (Pas)


P.059 : BUKIT GANTANG
Datuk Ismail Safian (UMNO)
Idris Ahmad (Pas)


N.13 : Kuala Sepetang
Loh Swee Eng (GERAKAN)
Chua Yee Ling (PKR)
Zainal Abidin Abd Rahman (berjasa)


N.14 : Changkat Jering
Datuk Rosli Husin (UMNO)
Datuk Seri Mohammad Nizar Jamaluddin (Pas)
Zulkefli Ibrahim (bebas)


N.15 : Trong
Dr Zabri Abdul Wahid (UMNO)
Norazli Musa (Pas)



P.060 : TAIPING
Datuk Tan Lian Hoe (GERAKAN)
Nga Kor Ming (DAP)


N.16 : Kamunting
Datuk Mohammad Zahir Abd Khalid (UMNO)
Mohamad Fakhruddin Abdul Aziz (Pas)


N.17 : Pokok Assam
Datuk Ho Cheng Wang (MCA)
Teh Kok Lim (DAP)
Mohd Yusoff Abdul Hamid (bebas)


N.18 : Aulong
Soo Kay Peng (GERAKAN)
Leow Thye Yih (DAP)
Yew Tian Hoe (bebas)



P.061 : PADANG RENGAS
Datuk Seri Mohamed Nazri Abd Aziz (UMNO)
Dr Meor Ahmad Isharra Ishak (PKR)


N.19 : Chenderoh
Zainun Mat Nor (UMNO)
Mohamad Azalan Mohamad (Pas)


N.20 : Lubuk Merbau
Datuk Siti Salmah Mat Jusak (UMNO)
Mohd Zainudin Mohd Yusof (Pas)



P.062 : SUNGAI SIPUT
Datuk SK Devamany (MIC)
Dr D Jeyakumar (PKR)
SP Nagalingam (bebas)


N.21 : Lintang
Datuk Zolkafly Harun (UMNO)
Ahmad Mazlan Othman (Pas)


N.22 : Jalong
Liew Yew Aw (GERAKAN)
Loh Sze Yee (DAP)
S Kalimuthu (bebas)



P.063 : TAMBUN
Datuk Seri Ahmad Husni Hanadzlah (UMNO)
Siti Aishah Shaik Ismail (PKR)


N.23 : Manjoi
Mohamad  Ziad Mohamed (UMNO)
Asmuni Awi (Pas)


N.24 : Hulu Kinta
Datuk Aminuddin Md Hanafiah (UMNO)
MA Tinagaran (PKR)
Sulaiman Zakaria (bebas)



P.064 :  IPOH TIMUR
Kathleen Wong Mei Yin (MCA)
Thomas Su Keong Siong (DAP)


N.25 : Canning
Ceylyn Tay Wei Lung (GERAKAN)
Wong Kah Woh (DAP)


N.26 : Tebing Tinggi
Tony  Khoo Boon Chu (MCA)
Ong Boon Piow (DAP)


N.27 : Pasir Pinji
Tong Fah Chong (MCA)
Lee Chuan How (DAP)



P.065 :  IPOH BARAT
Dr Cheng Wei Yee (MCA)
M Kula Segaran (DAP)
Kalwat Singh Sujan Singh (bebas)


N.28 : Bercham
Liew Huey Shan (MCA)
Cheong Chee Khing (DAP)
RK Muthu (Bebas)


N.29 : Kepayang
Chang Kok Aun (MCA)
Nga Kor Ming (DAP)


N.30 : Buntong
C Sivaraj (MIC)A Sivasubramaniam (DAP)
A Iruthiyam Sebastiar (bebas)
Mohd Basri Shafie (bebas)



P.066 : BATU GAJAH
Loo Thin Tuck (MCA)
V Sivakumar (DAP)


N.31 : Jelapang
S Mokan (MIC)
Teh Hock Ke (DAP)
M Sarasvathy (PSM)


N.32 : Menglembu
Loo Gar Yen (MCA)
Lim Pek Har (DAP)


N.33 : Tronoh
Yip Sze Choy (MCA)

Yong Choo Kiong (DAP)


P.067 :  KUALA KANGSAR
Datuk Wan Mohammad Khair-il Anuar Wan Ahmad (UMNO)
Dr Khalil Idham Lim Abdullah (Pas)
Datuk Kamilia Ibrahim (bebas)


N.34 : Bukit Chandan
Maslin Sham Razman (UMNO)
Fathmawaty Salim (PKR)
Jahiddin Isa (bebas)


N.35 : Manong
Mohamad Kamil Shafie (UMNO)
Jamil Dzulkarnain (Pas)



P.068 : BERUAS
Datuk Chang Ko Youn (GERAKAN)
Datuk Ngeh Koo Ham (DAP)


N.36 : Pengkalan Baharu
Datuk Abd Manap Hashim (UMNO)
Khairuddin Abd Malik (Pas)
Ahmad Nizam Ibrahim (bebas)


N.37 : Pantai Remis
Koh Ser Yun (MCA)
Wong May Ing (DAP)



P.069 : PARIT
Datuk Mohd Zaim Abu Hassan (UMNO)
Muhammad Ismi Mat Tain (Pas)


N.38 : Belanja
Drs Mohd Nizar Zakaria (UMNO)
Najihatussalehah Ahmad (Pas)


N.39 : Bota
Datuk Nasaruddin Hashim (UMNO)
Zulkifly Ibrahim (PKR)



P.070 : KAMPAR
Datuk Lee Chee Leong (MCA)
Ko Chung Sen (DAP)


N.40 : Malim Nawar
Chang Gwo Chyang (MCA)
Leong Cheok Keng (DAP)


N.41 : Keranji
Daniel Wa Wai How (MCA)
Chen Fook Chye (DAP)


N.42 : Tualang Sekah
Nolee Ashilin Mohamed Radzi (UMNO)
Baldip Singh (PKR)
Syed Mohammad Syed Ali (bebas)



P.071 : GOPENG
Datuk Tan Chin Meng (MCA)
Dr Lee Boon Chye (PKR)


N.43 : Sungai Rapat
Datuk Hamidah Osman (UMNO)
Radzi Zainon (Pas)
Mior Azman Mior Aris (bebas)


N.44 : Simpang Pulai
Datuk Chang Kon You (MCA)
Chang Ming Kai (PKR)


N.45 : Teja
Yew Sau Kham (MCA)

Chang Lih Kang (PKR)


P.072 : TAPAH
Datuk M Saravanan (MIC)
K Vasantha Kumar (PKR)
Shahruzzaman Bistaman (berjasa)
Ridzuan Bani (bebas)


N.46 : Chenderiang
Datuk Dr Ma Hang Soon (MCA)
Amani Williams Hunt Abdullah-Bah Tony (PKR)


N.47 : Ayer Kuning
Datuk Samsudin Abu Hassan (UMNO)
Ahmad Razi Othman (Pas)



P.073 : PASIR SALAK
Datuk Tajuddin Abdul Rahman (UMNO)
Mustaffa Kamil Ayub (PKR)


N.48 : Sungai Manik
Datuk Zainol Fadzi Paharudin (UMNO)
Osman Abdul Rahman (PKR)


N.49 : Kampung Gajah
Abdullah Fauzi Ahmad Razali (UMNO)
Ishak Saari (Pas)



P.074 : LUMUT
Datuk Seri Kong Cho Ha (MCA)
Laksamana Pertama (B) Imran Abd Hamid


N.50 : Sitiawan
Ting Tai Fook (MCA)
Datuk Ngeh Koo Ham (DAP)


N.51 : Pasir Panjang
Rashidi Ibrahim (UMNO)
Rohawati Abidin (Pas)
S Vijayan (bebas)


N.52 : Pangkor
Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir (UMNO)
Mohd Saifullah Mohd Zulkifly (PKR)
Bernard Parenpa (bebas)



P.075 : BAGAN DATOH
Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi (UMNO)
Madhi Hassan (PKR)


N.53 : Rungkup
Datuk Shahrul Zaman Yahya (UMNO)
Mohd Misbahul Munir Masduki (Pas)


N.54 : Hutan Melintang
R Supramaniam (MIC)
S Kesavan (PKR)

Masdisi Hashim (bebas)
Azhari Abdullah (berjasa)



P.076 : TELUK INTAN
Datuk Mah Siew Keong (GERAKAN)
Seah Leong Peng (DAP)
K Muralingan (bebas)


N.55 : Pasir Berdamar
Datuk M Kayveas (PPP)
Terence Naidu (DAP)


N.56 : Changkat Jong

Datuk Mohd Azhar Jamaluddin (UMNO)
Mohd Anuar Sudin (Pas)
K Suppan (bebas)



P.077 :  TANJUNG MALIM
Datuk Seri Ong Ka Chuan (MCA)
Datin Paduka Tan Yee Kew (PKR)


N.57 : Sungkai
Goh Kim Swee (MCA)
A Sivanesan (DAP)


N.58 : Slim
Datuk Khushairi Abd Talib (UMNO)
Aminuddin Zulkipli (Pas)
Datuk Mosses Ramiah (bebas)


N.59 : Behrang
Datuk Rusnah Kassim (UMNO)
Datuk Abdul Hadi Abdul Khatab (PKR)
PS Naidu (bebas)
Mejar (B) Kamal Badri Tak M Zainudin (bebas)

#PRU13: VIDEO KARPAL JATUH TERSEMBAM.


Video di atas dipercayai berlaku sewaktu ceramah DAP di Taman Jajar, Jalan Medan York, Georgetown semalam. Karpal terjatuh apabila pembantu beliau hilang kawalan hingga Karpal tersembam tetapi meneruskan ceramah seperti biasa.

YPS ~ Anwar & Nik Aziz pun ponah terjatuh sewaktu kempen. Allah dah tunjuk, tapi mata hati penyokong PR ni udah buta.


Isnin, 22 April 2013

#PRU13: MAT TAIB MASUK PAS

Peratikan riak wajah deme-deme di atas.

Akhirnya segala teka teki siapakah bekas MB BN akan menyertai PAS telah terjawab. Hari ini Tan Sri Muhammad Mohd Taib menyerahkan borang menyertai PAS kepada Presiden PAS, Tuan Guru Haji Hadi Awang di Pejabat Agung PAS di Jalan Raja Laut.

Jom baca alasan Mat Taib meninggalkan UMNO dan menyertai PAS
Pengalaman dalam Umno mengajar dia mengajar dia untuk berbuat perkara lebih baik untuk negara.
"Memang benar kita berjaya membentuk negara maju. Negeri Selangorpun kita berjaya membentuk menjadi negeri maju.
"Tetapi bagi saya perubahan perlu dibuat, supaya pembangunan kita ada roh," kata Muhamad ketika berucap di majlis hari ini.
Atas dasar itulah, katanya, beliau memilih untuk menyertai PAS.
"Mana parti yang boleh mengisi roh ini selain dari PAS yang memperjuangkan Islam," katanya.
Menurut Muhamad, selepas beliau tidak mempunyai kerja, beliau banyak menghabiskan masanya untuk pergi ke surau dan masjid.
"Saya pergi ke surau, belajar agama, belajar al Quran. Saya perhatikan, hanya PAS boleh membawa pengaruh untuk membetulkan keadaan ini"

Hehehe... YPS nak gelak baca alasan Mat Taib ni. Agaknya Mat Taib banyak buat dosa kot masa dalam UMNO dan ketika menjadi MB Selangor. YPS agak je ler, tak berani le YPS nak tuduh. Cuma YPS rasa bukan itu penyebabnya.

Rasanya semua orang khususnya UMNO tau sebab dia ni. Biasa ler, orang kecewa. Takkan sampai tua nak berpolitiknyerrr yop??? Sini.

Apapun YPS sokong Mat Taib masuk PAS. Dalam PAS boleh jadi pemimpin sampai tua. Tengok macam Nik Aziz. hehehe.

YPS ~ Peratikan wajah-wajah pemimpin PAS di dalam gambar di atas. IKhlas ke idak deme tu??? 

Ahad, 21 April 2013

#PRU13: PELANCARAN PUSAT OPERASI GERAK GEMPUR PEMUDA BN PASIRSALAK @azwanbro



Hampir 300 ahli-ahli Gerak Gempur Pemuda BN Pasir Salak hadir ke Program Pelancaran Pusat Operasi Pemuda BN Pasir Salak semalam (21 April 2013) bertempat di Parit 9, Labu Kubong. Antara yang hadir memberi sokongan adalah Calon DUN N48 Sg Manik, Dato' Haji Zainol Fadzi Paharuddin, mantan Wakil Rakyat DUN Sg Manik, Dato Haji Ibrahim Katop dan ketua-ketua cawangan sekitar.

Dalam ucapannya, Saudara Khairul Azwan selaku Pengarah Jentera Gerak Gempur Parlimen Pasir Salak berkata Pusat Operasi ini akan beroperasi 24 jam sehingga tarikh mengundi iaitu 5hb Mei nanti. Beberapa orang petugas akan sentiasa berada di Pusat Operasi ini bagi mengatur dan melicinkan segala gerak kerja sewaktu tempoh berkempen. 

"Ahli-ahli Gerak Gempur Pemuda BN adalah merupakan jentera terpenting parti, saya menyeru rakan-rakan untuk bekerja keras demi memastikan kemenangan ketiga-tiga calon BN kita dalam pilihanraya kali ini. Dengan jumlah kehadiran pemuda pada hari ini, saya yakin BN mampu menang besar di Pasir Salak," kata Saudara Khairul Azwan Dato Harun yang juga merupakan Pengerusi Pemuda BN Pasir Salak.

Calon BN DUN Sg Manik (N48), Dato' Haji Zainol Fadzi Paharuddin dalam ucapannya, beliau merasa yakin BN akan menang dengan semangat yang ditunjukkan oleh Ahli Gerak Gempur Pemuda BN Pasir Salak yang hadir. Beliau yang juga bekas Ketua Pemuda UMNO Pasir Salak kagum dengan semangat yang ditunjukkan pemuda sejak dari Hari Penamaan Calon semalam (20 April 2013). Harapan beliau agar semangat juang pemuda ini berterusan sehingga ke hari mengundi.

Program diselitkan dengan nyanyian lagu "Barisan Kita" oleh semua yang hadir dengan sepenuh semangat untuk bertempur di medan peperangan. Ramai yang berkata bahawa, Pilihan Raya Umum ke 13 ini adalah pilihanraya yang paling hebat dalam sejarah Malaysia.





Dalam temubual oleh RTM sejurus selesai program pelancaran, Azwan berkata beliau memilih Parit 9 sebagai Pusat Operasi kerana di sini terdapat segala fasiliti seperti masjid untuk bersolat dan gelanggang Futsal yang betul-betul terletak bersebelahan pusat ini selain lokasi yang strategik. Beliau juga akan menempatkan beberapa buah meja ping-pong dan karom untuk ahli-ahli melakukan aktiviti sepanjang pusat ini beroperasi.

Ditanya tentang peranan yang akan dimainkan oleh Unit Gerak Gempur Pemuda dalam menghadapi PRU, Azwan berkata bahawa Pergerakan Pemuda BN akan cuba menangani apa juga keadaan dengan berhemah dan jika terdapat sebarang provokasi oleh pembangkang, unit kami menyiasat dan akan cuba meneutralkan keadaan agar segala proses pilihanraya dapat berjalan dengan lancar sehingga ketarikh pengundian.

Selaku Pengerusi Pemuda BN Negeri Perak, beliau juga meminta agar kesemua Pergerakan Pemuda BN Bahagian membuka pusat operasi di bahagian masing-masing. Pasir Salak adalah antara Pemuda Bahagian yang pertama menubuhkan Pusat Operasi sendiri.

Jom kita pastikan BN menang besar bukan hanya di Pasir Salak, malah di seluruh negara tercinta ini. Kita tumbangkan Pakatan Rakyat!!! Pastikan mereka berkubur di PRU ke 13 ini.


GEGOR!!!! GEMPOR!!!!










Jumaat, 19 April 2013

#PRU13: BN IKTIRAF GOLONGAN MUDA @azwanbro



Barisan Nasional Perak mengemukakan 11 calon BN di kerusi DUN dan seorang di kerusi Parlimen terdiri dari golongan muda berumur 40 tahun kebawah pada Pilihan Raya Umum ke 13 yang akan diadakan pada 5hb Mei akan datang, dalam langkah meremajakan kepimpinan parti sesuai dengan kehendak rakyat.  Daniel Wa Wai How, 25 tahun dari MCA adalah calon termuda BN di Malaysia yang diketengahkan oleh BN Perak. 
Baca di sini.

Danial bertanding di DUN Keranji
Pengerusi BN Perak, Dato' Seri Di Raja Dr Zambry Abdul Kadir berkata "Calon-calon yang diketengahkan ini terdiri daripada pelbagai latar belakang iaitu golongan profesional seperti doktor, peguam, ahli akademik yang memiliki PhD, guru, pentadbir, golongan agama, pemimpin NGO, kepimpinan wanita serta tidak ketinggalan pemimpin akar umbi.

35 daripada calon yang menggalas harapan BN Perak adalah muka baru. Turut ditampilkan adalah 10 orang calon wanita, 8 di kerusi DUN serta 2 orang di kerusi Parlimen. Manakala Datuk Seri DiRaja Dr Zambry Abdul Kadir akan mempertahankan kerusi DUN Pangkor dan akan ditentang oleh calon muda berusia 25 tahun dari PKR, Saifullah Mohd Zulkifli.

video
Ucapan Perbahasan Ketua Pemuda UMNO Perak sewaktu membahaskan Ucapan Dasar Presiden pada Perhimpunan Agung UMNO 2012

YPS teringat Ucapan Perbahasan Ketua Pemuda Perak di Perhimpunan Agong UMNO 2012 yang lalu, Saudara Khairul Azwan Dato Harun mewakili UMNO Perak meminta agar kepimpinan tertinggi BN Malaysia melahirkan serta mengiktiraf zuriat UMNO yang akan meneruskan kesinambungan perjuangan parti. Hari ini, YPS yakin suara beliau didengar. Suara orang muda. Ini terbukti apabila lebih ramai pemimpin muda dipilih untuk mewakili BN pada PRU kali ini.


Khairul Azwan Dato Harun
Apapun YPS nak ucapkan TAHNIAH buat Saudara Khairul Azwan Dato' Harun yang mengorbankan kepentingan politik peribadi beliau dan mendahului kepentingan parti. Beliau sendiri tidak bertanding di mana-mana kerusi baik DUN atau Parlimen. Sebagai Ketua Pemuda Perak, YPS percaya beliau pasti ditawarkan tetapi menolak untuk menjadi calon. 

Sewaktu beliau menghadiri program-program pemuda cawangan di sekitar Pasir Salak, beliau pernah menyatakan beliau menolak untuk dicalonkan pada PRU ke 13. Alasan beliau,
"Amanah sebagai Ketua Pemuda UMNO Negeri Perak lebih besar dari menjadi calon. Memastikan kemenangan calon-calon Barisan Nasional adalah satu tanggungjawab berat yang mesti beliau pikul"
Hari ini, beliau mengotakan apa yang dikata. Beliau berpegang pada prinsip perjuangan. Tiada rasa kecewa malah hari ini beliau sebagai Ketua Pemuda BN Perak terus menggerakkan jentera pemuda demi memastikan kemenangan Barisan Nasional. Inilah yang perlu disemai dalam setiap sanubari pemimpin pelapis hari ini. Semangat inilah yang wajib ada dalam diri pemimpin untuk mengembalikan keyakinan rakyat kepada UMNO dan Barisan Nasional.

 Sekali lagi, TAHNIAH @azwanbro.

Surah Ali Imran (Ayat 38).

"Ya Allah Ya Tuhanku, kurniakanlah kepadaku dari sisiMu zuriat keturunan yang baik, sesungguhnya Kau sentiasa mendengar (menerima) doa permohonan"


Khamis, 18 April 2013

SENARAI CALON BN MENGIKUT NEGERI #PRU13


Berikut adalah senarai calon mengikut negeri masing-masing. Ada beberapa kawasan di mana calon masih belum diumumkan disebabkan pertukaran calon di saat akhir. Maklumat akan dikemaskinikan apabila nama calon diumumkan.

Perlis

P 001   Padang Besar           Datuk Zahidi Zainul Abidin
P 002   Kangar                 Shaharuddin Ismail
P 003   Arau                   Datuk Seri Shahidan Kassim
              
N1      Titi Tinggi            Khor Hock Kong
N2      Beseri                 Mat Rawi Kassim
N3      Chuping                Asmaiza Ahmad
N4      Mata Ayer              Khairi Hassan
N5      Santan                 Sabry Ahmad
N6      Bintong                Rela Ahmad
N7      Sena                   Abdul Jamil Saad
N8      Indera Kayangan        Dr Por Choo Chor
N9      Kuala Perlis           Mat Hassan
N10     Kayang                 Ahmad Bakri Ali
N11     Pauh                   Azlan Man
N12     Tambun Tulang          Datuk Ismail Kassim
N13     Guar Sanji             Jafperi Osman
N14     Simpang Ampat          Nurulhisham Yaakob
N15     Sanglang               Fathul Bari Mat Jahaya

Kedah

P 004   Langkawi               Datuk Nawawi Ahmad
P 005   Jerlun                 Datuk Othman Aziz
P 006   Kubang Pasu            Datuk Johari Baharom
P 007   Padang Terap           Datuk Seri Mahdzir Khalid
P 008   Pokok Sena             Datuk Sahlan Ismail
P 009   Alor Setar             Datuk Seri Chor Chee Heung
P 010   Kuala Kedah            Dr Zaki Zamani Abdul Rashid
P 011   Pendang                Datuk Othman Abdul
P 012   Jerai                  Datuk Seri Jamil Khir
P 013   Sik                    Dr Mansor Abdul Rahman
P 014   Merbok                 Prof Dr Ismail Daud
P 015   Sungai Petani          Shamsul Anuar Ismail
P 016   Baling  Datuk          Abdul Azeez Abdul Rahim
P 017   Padang Serai           Datuk Heng Seai Kie
P 018   Kulim-Bandar Baharu    Datuk Abdul Aziz Sheikh Fadzir
              
N1      Ayer Hangat            Mohd Rawi Abdul Hamid
N2      Kuah                   Nor Saidi Nayan
N3      Kota Siputeh           Datuk Abu Hassan Sharif
N4      Ayer Hitam             Datuk Mukhriz Mahathir
N5      Bukit Kayu Hitam       Datuk Ahmad Zaini Jaafar
N6      Jitra                  Aminuddin Omar
N7      Kuala Nerang           Badrol Hisham Hashim
N8      Pedu                   Kama Noriah Ibrahim
N9      Bukit Lada             Datuk Ahmad Lebai Sudin
N10     Bukit Pinang           Mokhtar Mohd Nor
N11     Derga                  Dr Cheah Soon Hai
N12     Bakar Bata             Datuk Ahmad Bashah Md Hanipah
N13     Kota Darul Aman        Loh Gim Hui
N14     Alor Mengkudu          Sharifah Maznah Syed Kassim Barakbah
N15     Anak Bukit             Datuk Hashim Yahya
N16     Kubang Rotan           Datuk Latt Shariman Abdullah
N17     Pengkalan Kundor       Noor Hasita Mat Isa
N18     Tokai                  Najmudin Darus
N19     Sungai Tiang           Datuk Suraya Yaacob
N20     Sungai Limau           Mohd Fazilah Mohd Ali
N21     Guar Chempedak         Datuk Dr Ku Abdul Rahman Ismail
N22     Gurun                  Dr Leong Yong Kong
N23     Belantek               Datuk Mohd Tajudin Abdullah
N24     Jeneri                 Mahadzir Abdul Hamid
N25     Bukit Selambau         M L Maran
N26     Tanjung Dawai          Datuk Tajul Urus Mat Zain
N27     Pantai Merdeka         Ali Yahya
N28     Bakar Arang            Lee Yean Wang
N29     Sidam                  Bee Sieong Heng
N30     Bayu                   Datuk Azmi Che Husain
N31     Kupang                 Harun Abdul Aziz
N32     Kuala Ketil            Mohd Khairul Abdullah
N33     Merbau Pulas           Datuk Marlia Abdul Latif
N34     Lunas                  S Ananthan
N35     Kulim                  Chua Thiong Gee
N36     Bandar Baharu          Nor Sabrina Mohd Noor

Kelantan

P 019   Tumpat                 Mansor Salleh
P 020   Pengkalan Chepa        Datuk Dali Husin
P 021   Kota Bharu             Datuk Mohamad Fatmi Che Salleh
P 022   Pasir Mas              Che Johan Che Pa
P 023   Rantau Panjang         Ghazali Ismail
P 024   Kubang Kerian          Anuar Safian
P 025   Bachok                 Datuk Awang Adek Husin
P 026   Ketereh                Tan Sri Annuar Musa
P 027   Tanah Merah            Datuk Ikmal Hisham Abdul Aziz
P 028   Pasir Puteh            Tuan Mustaffa Tuan Mat
P 029   Machang                Datuk Ahmad Jazlan Yaakub
P 030   Jeli                   Datuk Seri Mustapha Mohamed
P 031   Kuala Krai             Tuan Aziz Tuan Hamat@Tuan Mat
P 032   Gua Musang             Tengku Razaleigh Hamzah
              
N1      Pengkalan Kubor        Datuk Noor Zahidi Omar
N2      Kelaboran              Wan Hanapi Wan Yaacob
N3      Pasir Pekan            Nik Noriza Nik Salleh
N4      Wakaf Bharu            Datuk Mohd Rosdi Abdul Aziz
N5      Kijang                 Zaluzi Sulaiman
N6      Chempaka               Wan Razman Wan Abd Razak
N7      Panchor                Che Rosli Hassan
N8      Tanjong Mas            Kanidy Omar
N9      Kota Lama              Tan Ken Ten
N10     Bunut Payong           Mohd Fakhrurazi Abdul Rahim
N11     Tendong                Datuk Hanafi Mamat
N12     Pengkalan Pasir        Tuan Anuwa Tuan Mat
N13     Chetok                 Aimi Jusoh
N14     Meranti                Mohd Afandi Yusoff
N15     Gual Periok            Shaari Mat Husain
N16     Bukit Tuku             Mohd Zain Ismail
N17     Salor                  Datuk Mohamad Nordin Awang
N18     Pasir Tumboh           Mohd Shamsul Mohd Yusoff
N19     Demit                  Wan Mohd Nazi Wan Hamat
N20     Tawang                 Mohd Zain Yasim
N21     Perupok                Datuk Mohd Zaidi Sidek
N22     Jelawat                Datuk Ilias Husain
N23     Melor                  Mohd Othman Omar
N24     Kadok                  Mohamad Basri Awang
N25     Kok Lanas              Datuk Md Alwi Che Ahmad
N26     Bukit Panau            Baharudin Yusof
N27     Gual Ipoh              Bakri @ Mohd Bakri Mustapha
N28     Kemahang               Dayang Saniah Awang Hamid
N29     Selising               Zulkifli Ali
N30     Limbongan              Mohd Rujhan Salleh
N31     Semerak                Zawawi Othman
N32     Gaal                   Redzuan Stapha
N33     Pulai Chondong         Halim @ Ab Halim Ismail
N34     Temangan               Azemi Mat Zin
N35     Kemuning               Eriandi Ismail
N36     Bukit Bunga            Mohd Adhan Kechik
N37     Air Lanas              Datuk Seri Mustapha Mohamed
N38     Kuala Balah            Datuk Abdul Aziz Derashid
N39     Mengkebang             Azizzuddin Hussein
N40     Guchil                 Datuk Nik Sapeia Nik Yusof
N41     Manek Urai             Che Jalal Muda
N42     Dabong                 Datuk Ramzi Ab Rahman
N43     Nenggiri               Mat Yusoff Abdul Ghani
N44     Paloh                  Datuk Nozula Mat Diah
N45     Galas                  Ab Aziz Yusoff

Terengganu

P 033   Besut                  Datuk Seri Idris Jusoh
P 034   Setiu                  Mohd Zulkifli Jusoh
P 035   Kuala Nerus            Datuk Mohamed Nasir Ibrahim Fikri
P 036   Kuala Terengganu       Mohd Zubir Embong
P 037   Marang                 Datuk Yahya Khatib Mohamed
P 038   Hulu Terengganu        Jailani Johari
P 039   Dungun                 Datuk Rosli Mat Hassan
P 040   Kemaman                Datuk Seri Ahmad Shabery Cheek
              
N1      Kuala Besut            Dr A Rahman Mokhtar
N2      Kota Putera            Mohd Mahdi Musa
N3      Jertih                 Muhammad Pehimi Yusof
N4      Hulu Besut             Nawi Mohamad
N5      Jabi                   Mohd Iskandar Jaafar
N6      Permaisuri             Datuk Mohd Jidin Shafie
N7      Langkap                Sabri Mohd Nor
N8      Batu Rakit             Bazlan Abdul Rahman
N9      Tepuh                  Muhammad Ramli Nuh
N10     Teluk Pasu             Datuk Abdul Rahin Mohd Said
N11     Seberang Takir         Datuk Ahmad Razif Abdul Rahman
N12     Bukit Tunggal          Ismail Nik
N13     Wakaf Mempelam         Wan Mahyuddin Wan Ngah
N14     Bandar                 Datuk Toh Chin Yaw
N15     Ladang                 Datuk Wan Ahmad Farid Wan Salleh
N16     Batu Buruk             Datuk Che Mat Jusoh
N17     Alur Limbat            Alias Abdullah
N18     Bukit Payung           Zaidi Muda
N19     Ru Rendang             Nik Dir Nik Wan Ku
N20     Pengkalan Berangan     Abdul Latiff Awang
N21     Telemong               Rozi Mamat
N22     Manir                  Yusoff Awang Hitam
N23     Kuala Berang           Datuk Tengku Putera Tengku Awang
N24     Ajil                   Razali Taib
N25     Bukit Besi             Rosli Daud
N26     Rantau Abang           Datuk Za'abar Mohamed Adib
N27     Sura                   Zakariah Ali
N28     Paka                   Datuk Matulidi Jusoh
N29     Kemasik                Rosli Othman
N30     Kijal                  Datuk Seri Ahmad Said
N31     Cukai                  Datuk Wan Ahmad Nizam Wan Abdul Hamid
N32     Air Putih              Wan Abdul Hakim Wan Mokhtar

P.Pinang

P 041   Kepala Batas           Datuk Seri Reezal Merican Naina Merican
P 042   Tasek Gelugor          Shabudin Yahya
P 043   Bagan                  Chua Teik Siang
P 044   Permatang Pauh         Dr Mazlan Ismail
P 045   Bukit Mertajam         Gui Guat Lye
P 046   Batu Kawan             N Gobalakrishnan
P 047   Nibong Tebal           Datuk Zainal Abidin Osman
P 048   Bukit Bendera          Teh Leong Meng
P 049   Tanjong                Ng Song Kheng
P 050   Jelutong               Ng Fook On
P 051   Bukit Gelugor          Teh Beng Yeam
P 052   Bayan Baru             Tang Heap Seng
P 053   Balik Pulau            Datuk Seri Dr Hilmi Yahaya
              
N1      Penaga                 Mohd Zain Ahmad
N2      Bertam                 Shaiful Azhar Othman
N3      Pinang Tunggal         Datuk Roslan Saidin
N4      Permatang Berangan     Omar Abdul Hamid
N5      Sungai Dua             Muhamad Yusoff Mohd Noor
N6      Telok Ayer Tawar       Datuk Jahara Hamid
N7      Sungai Puyu            Sum Yoo Keong
N8      Bagan Jermal           Tan Chuan Hong
N9      Bagan Dalam            M Karuppanan
N10     Seberang Jaya          Datuk Mohammad Nasir Abdullah
N11     Permatang Pasir        Anuar Faisal Yahya
N12     Penanti                Ibrahim Ahmad
N13     Berapit                Lau Cheik Tuan
N14     Machang Bubuk          Tan Lok Heah
N15     Padang Lalang          Tan Teik Cheng
N16     Perai                  L Krishnan
N17     Bukit Tengah           Teng Chang Yeow
N18     Bukit Tambun           Lai Chew Hock
N19     Jawi                   Tan Cheng Liang
N20     Sungai Bakap           Mohd Foad Mat Isa
N21     Sungai Acheh           Datuk Mahmud Zakaria
N22     Tanjung Bunga          Datuk Seri Chia Kwang Chye
N23     Air Putih              Tan Ken Keong
N24     Kebun Bunga            Hng Chee Wey
N25     Pulau Tikus            Rowena Yam
N26     Padang Kota            Oh Tong Keong
N27     Pengkalan Kota         Loke Poh Chye
N28     Komtar                 Loh Chye Teik
N29     Datuk Keramat          Ong Thean Lye
N30     Sungai Pinang          Dr Thor Tebing Gee
N31     Batu Lanchang          Lee Boon Ten
N32     Seri Delima            Low Joo Hiap
N33     Air Itam               Lok Jieh Sheng
N34     Paya Terubong          Koh Wan Leong
N35     Batu Uban              Goh Kheng Sneah
N36     Pantai Jerejak         Wong Mun Hoe
N37     Batu Maung             Mansor Musa
N38     Bayan Lepas            Nordin Ahmad
N39     Pulau Betong           Muhammad Farid Saad
N40     Teluk Bahang           Shah Headan Ayoob Hussain Shah

Perak

P 054   Gerik                  Datuk Hasbullah Osman
P 055   Lenggong               Datuk Shamsul Anuar Nasarah
P 056   Larut                  Datuk Hamzah Zainudin
P 057   Parit Buntar           Muaamar Ghadafi Jamal Jamaludin
P 058   Bagan Serai            Dr Noor Azmi Ghazali
P 059   Bukit Gantang          Datuk Ismail Safian
P 060   Taiping                Datuk Tan Lian Hoe
P 061   Padang Rengas          Datuk Seri Mohamed Nazri Aziz
P 062   Sungai Siput           Datuk S.K Devamany
P 063   Tambun                 Datuk Seri Ahmad Husni Hanadzlah
P 064   Ipoh Timur             Kathleen Wong Mei Yin
P 065   Ipoh Barat             Dr Cheng Wei Yee
P 066   Batu Gajah             Loo Thin Tuck
P 067   Kuala Kangsar          Datuk Wan Mohammad Khairil Anuar Wan Ahmad
P 068   Beruas                 Datuk Chang Ko Youn
P 069   Parit                  Datuk Mohd Zaim Abu Hassan
P 070   Kampar                 Datuk Lee Chee Leong
P 071   Gopeng                 Datuk Tan Chin Meng
P 072   Tapah                  Datuk M. Saravanan
P 073   Pasir Salak            Datuk Tajuddin Abdul Rahman
P 074   Lumut                  Datuk Seri Kong Cho Ha
P 075   Bagan Datoh            Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi
P 076   Teluk Intan            Datuk Mah Siew Keong
P 077   Tanjong Malim          Datuk Seri Ong Ka Chuan
              
N1      Pengkalan Hulu         Aznel Ibrahim
N2      Temenggor              Salbiah Mohamed
N3      Kenering               Datuk Mohd Tarmizi Idris
N4      Kota Tampan            Datuk Saarani Mohamad
N5      Selama                 Datuk Mohamad Daud Mohd Yusoff
N6      Kubu Gajah             Ahmad Hasbullah Alias
N7      Batu Kurau             Dr Muhammad Amin Zakaria
N8      Titi Serong            Abu Bakar Mat Ali
N9      Kuala Kurau            Mohd Salleh Mat Disa
N10     Alor Pongsu            Datuk Sham Mat Sahat
N11     Gunong Semanggol       Zulkarnain Ismail
N12     Selinsing              Sharudin Ahmad
N13     Kuala Sapetang         Loh Swee Eng
N14     Changkat Jering        Datuk Rosli Husin
N15     Trong                  Dr Zabri Abdul Wahid
N16     Kamunting              Datuk Mohammad Zahir Abdul Khalid
N17     Pokok Asam             Datuk Ho Cheng Wang
N18     Aulong                 Soo Kay Peng
N19     Chenderoh              Zainun Mat Nor
N20     Lubok Merbau           Datuk Siti Salmah Mat Jusak
N21     Lintang                Datuk Zolkafly Harun
N22     Jalong                 Liew Yew Aw
N23     Manjoi                 Mohamad Ziad Mohamed
N24     Hulu Kinta             Datuk Aminuddin Md Hanafiah
N25     Canning Ceylyn         Tay Wei Lung
N26     Tebing Tinggi          Tony Khoo Boon Chu
N27     Pasir Pinji            Tong Fah Chong
N28     Bercham                Liew Huey Shan
N29     Kepayang               Chang Kok Aun
N30     Buntong                C Sivaraj
N31     Jelapang               S Mokan
N32     Menglembu              Loo Gar Yen
N33     Tronoh                 Yip Sze Choy
N34     Bukit Chandan          Maslin Sham Razman
N35     Manong                 Mohamad Kamil Shafie
N36     Pengkalan Baharu       Datuk Abd Manap Hashim
N37     Pantai Remis           Koh Ser Yun
N38     Belanja                Drs. Mohd Nizar Zakaria
N39     Bota                   Datuk Nasaruddin Hashim
N40     Malim Nawar            Chang Gwo Chyang
N41     Keranji                Danial Wa Wai How
N42     Tualang Sekah          Nolee Ashilin Mohammed Radzi
N43     Sungai Rapat           Datuk Hamidah Osman
N44     Simpang Pulai          Datuk Chang Kon You @ Chen Kwan Wu
N45     Teja                   Yew Sau Kham
N46     Chenderiang            Datuk Dr Mah Hang Soon
N47     Ayer Kuning            Datuk Samsudin Abu Hassan
N48     Sungai Manik           Datuk Zainol Fadzi Paharudin
N49     Kampong Gajah          Abdullah Fauzi Ahmad Razali
N50     Sitiawan               Ting Tai Fook
N51     Pasir Panjang          Rashidi Ibrahim
N52     Pangkor                Datuk Seri Dr Zambry Abdul Kadir
N53     Rungkup                Datuk Shahrul Zaman Yahya
N54     Hutan Melintang        R Supramaniam
N55     Pasir Bedamar          Datuk M Kayveas
N56     Changkat Jong          Mohd Azhar Jamaluddin
N57     Sungkai                Goh Kim Swee
N58     Slim                   Datuk Khusairi Abdul Talib
N59     Behrang                Datuk Rusnah Kassim

Pahang

P 078   Cameron Highlands      Datuk G Palanivel
P 079   Lipis                  Datuk Mohamad Shahrum Osman
P 080   Raub                   Datuk Hoh Khai Mun
P 081   Jerantut               Ahmad Nazlan Idris
P 082   Indera Mahkota         Datuk Wan Adnan Wan Mamat
P 083   Kuantan                Datuk Suffian Awang
P 084   Paya Besar             Datuk Abdul Manan Ismail
P 085   Pekan                  Datuk Seri Najib Razak
P 086   Maran                  Datuk Ismail Abd Muttalib
P 087   Kuala Krau             Datuk Ismail Mohamed Said
P 088   Temerloh               Datuk Saifuddin Abdullah
P 089   Bentong                Datuk Seri Liow Tiong Lai
P 090   Bera                   Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob
P 091   Rompin                 Datuk Seri Jamaluddin Jarjis
                      
N1      Tanah Rata             Datuk Ho Yip Kap
N2      Jelai                  Datuk Wan Rosdy Wan Ismail
N3      Padang Tengku          Datuk Abdul Rahman Mohamad
N4      Cheka                  Wong Kong Hui
N5      Benta                  Datuk Mohd. Soffi Abdul Razak
N6      Batu Talam             Datuk Abdul Aziz Kiram
N7      Tras                   Wing Lay Hiang
N8      Dong                   Datuk Shahiruddin Ab. Moin
N9      Tahan                  Datuk Wan Amizan Wan Abdul Razak
N10     Damak                  Datuk Lau Lee
N11     Pulau Tawar            Datuk Dr Ahmad Shukri Ismail
N12     Beserah Datuk          Mohd Hazmi Yusof
N13     Semambu Datuk          Pang Tsu Ming
N14     Teruntum               Datuk Chang Hong Seong
N15     Tanjong Lumpur         Datuk Tengku Zulkifli Tengku Ahmad
N16     Inderapura             Datuk Shafik Fauzan Sharif
N17     Sungai Lembing         Datuk Md. Sohaimi Mohamed Shah
N18     Lepar                  Mohd. Shohaimi Jusoh
N19     Panching               Datuk Mohd Zaili Besar
N20     Pulau Manis            Khairuddin Mahmud
N21     Peramu Jaya            Datuk Sheikh Mohd Fauzi
N22     Bebar                  Ibrahim Awang Ismail
N23     Chini                  Datuk Abu Bakar Harun
N24     Luit                   Nur Hidayah Muhamad Suhaimi
N25     Kuala Sentul           Datuk Shahaniza Shamsuddin
N26     Chenor                 Mohd Ariffin Awang Ismail
N27     Jenderak               Datuk Mohamed Jaafar
N28     Kerdau                 Syed Ibrahim Syed Ahmad
N29     Jengka                 Wan Salman Wan Ismail
N30     Mentakab               Datuk Chuah Boon Seong
N31     Lanchang               Datuk Mohd Sharkar Shamsudin
N32     Kuala Semantan         Mohd Anuar Mat Yunus
N33     Bilut                  Leong Kim Soon
N34     Ketari                 Woong Choo Yak
N35     Sabai                  R Goonasekaran
N36     Pelangai               Datuk Seri Adnan Yaakob
N37     Guai                   Norolazali Sulaiman Noorol Azali Sulaiman
N38     Triang                 Tan Tin Loon
N39     Kemayan                Mohd Fadil Osman
N40     Bukit Ibam             Datuk Wan Kadri Wan Mahusin
N41     Muadzam Shah           Datuk Maznah Mazlan
N42     Tioman                 Mohd Johari Hussain

Selangor

P 092   Sabak Bernam           Mohd Fasiah Mohd Fakeh
P 093   Sungai Besar           Noriah Kasnon
P 094   Hulu Selangor          P Kamalanathan a/l P Panchanathan
P 095   Tanjong Karang         Datuk Seri Noh Omar
P 096   Kuala Selangor         Irmohizam Ibrahim
P 097   Selayang               Lim Siang Chai
P 098   Gombak                 Raman Ismail
P 099   Ampang                 Rozaidah Talib
P 100   Pandan                 Lim Chin Yee
P 101   Hulu Langat            Adzhaliza Mohd Nor
P 102   Serdang                Yap Pian Hon
P 103   Puchong                A Kohilan Pillay a/l G Appu
P 104   Kelana Jaya            Loh Seng Kok
P 105   Petaling Jaya Selatan  Sheah Kok Fah
P 106   Petaling Jaya Utara    Chew Hoong Ling
P 107   Subang                 Pakas Rao a/l Applanaidoo
P 108   Shah Alam              Zulkifli Nordin
P 109   Kapar                  Sakthivel a/l Alagappan
P 110   Klang                  Teh Kim Poo
P 111   Kota Raja              Murugesan a/l Sinnandavar
P 112   Kuala Langat           Sharuddin Omar
P 113   Sepang                 Mohd Zin Mohamed
              
N1      Sungai Air Tawar       Kamarol Zaki Abdul Malik
N2      Sabak                  Abdul Halim Udin
N3      Sungai Panjang         Budiman Mohd Zohdi
N4      Sekinchan              Kek Seng Hooi
N5      Hulu Bernam            Rosni Sohar
N6      Kuala Kubu Baharu      Ooi Hui Wen @ Jessie Ooi
N7      Batang Kali            Mat Nadzari Ahmad Dahlan
N8      Sungai Burong          Mohd Shamsudin Lias
N9      Permatang              Sulaiman Abdul Razak
N10     Bukit Melawati         Jakiran Jacomah
N11     Ijok                   Parthiban a/l Karuppiah
N12     Jeram                  Amiruddin Setro
N13     Kuang                  Abdul Shukur Idrus
N14     Rawang                 Lee Li Yew
N15     Taman Templer          Subahan Kamal
N16     Batu Caves             Rawisandran a/l Narayanan
N17     Gombak Setia           Said Anuar Said Ahmad
N18     Hulu Kelang            Abdul Rahim Pandak Kamarudin
N19     Bukit Antarabangsa     Mohamad Nadzim Ibrahim
N20     Lembah Jaya            Baderisham Jolly
N21     Chempaka               Muhammad Faizal Sufar
N22     Teratai                Liew Pok Boon
N23     Dusun Tua              Ismail Sani
N24     Semenyih               Johan Abd Aziz
N25     Kajang                 Lee Ban Seng
N26     Bangi                  Mohd Zaidi Md Zain @ Zakaria
N27     Balakong               Lai Kwong Choy
N28     Seri Kembangan         Chin Toong Kang
N29     Seri Serdang           Mohamad Yusof Mohamed Yassin
N30     Kinrara                Wong Hock Aun
N31     Subang Jaya            Gan Meng Foo
N32     Seri Setia             Tengku Rethwan Tengku Mansor
N33     Taman Medan            Ab Wahab Ibrahim
N34     Bukit Gasing           Juan Sei Chang
N35     Kampung Tunku          Chong Seng Foo
N36     Damansara Utama        Lim Choon Kin
N37     Bukit Lanjan           Chong Tuck Chiew
N38     Paya Jaras             Muhammad Bushro Mat Johor
N39     Kota Damansara         Halimaton Saadiah Bohan
N40     Kota Anggerik          Mohd Yusof Din
N41     Batu Tiga              Ahmad Nawawi M Zin
N42     Meru                   Sukaiman Ahmad
N43     Sementa                Md Ghazali Md Amin
N44     Sungai Pinang          Lee Siew Chee
N45     Selat Kelang           Faisal Yahya
N46     Pelabuhan Klang        Nasarruddin M Zin
N47     Pandamaran             Ching Eu Boon
N48     Kota Alam Shah         Maglin Dennis Dcruz
N49     Seri Andalas           Mohan a/l Thangarasu
N50     Sri Muda               Mohd Abdul Raof Mokhtar
N51     Sijangkang             Zurihan Yusop
N52     Telok Datok            Tan Cheng Chai
N53     Morib                  Hasiman Sidom
N54     Tanjong Sepat          Nisman Yusof
N55     Dengkil                Shahrum Mohd Sharif
N56     Sungai Pelek           Ng Chok Sin

Wilayah Persekutuan

P 114   Kepong                 Datuk Chandrakumanan Arumugam
P 115   Batu                   Dr Dominik Lau hoe Chai
P 116   Wangsa Maju            Datuk Dr. Shafei Abdullah
P 117   Segambut               Jayanthi Devi Balaguru
P 118   Setiawangsa            Datuk Ahmad Fauzi Zahari
P 119   Titiwangsa             Datuk Johari Abdul Ghani
P 120   Bukit Bintang          Frankie Gan Joon Zin
P 121   Lembah Pantai          Datuk Raja Nong Chik Raja Zainal Abidin
P 122   Seputeh                Nicole Wong Siaw Ting
P 123   Cheras                 Teoh Chee Hooi
P 124   Bandar Tun Razak       Tan Kok Eng
              
P 125   Putrajaya              Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor
              
P 166   Labuan                 Rosman Isli


Negeri Sembilan

P 126   Jelebu                 Zainuddin Ismail
P 127   Jempol                 Tan Sri Mohd Isa Samad
P 128   Seremban               Datuk Dr Yeow Chai Thiam
P 129   Kuala Pilah            Datuk Hasan Malek
P 130   Rasah                  Teo Eng Kian
P 131   Rembau                 Khairy Jamaluddin Abu Bakar
P 132   Telok Kemang           Datuk V S Morgan
P 133   Tampin                 Datuk Seri Shaziman Mansor
              
N1      Chennah                Siow Foo Wen
N2      Pertang Datuk          Jalaluddin Alias
N3      Sungai Lui             Mohamad Razi Mohamad Ali
N4      Klawang                Datuk Yunus Rahmat
N5      Serting                Datuk Shamsulkahar Mohd Deli
N6      Palong                 Datuk Lilah Yassin
N7      Jeram Padang           Manikam Lecthumanan
N8      Bahau                  Yee Mee Faa
N9      Lenggeng               Datuk Ishak Ismail
N10     Nilai                  Gan Chee Biow
N11     Lobak                  Titan Hoh Kok Yew
N12     Temiang                Jason Lee Kee Chong
N13     Sikamat                Wan Salwati Abdullah
N14     Ampangan               Abu Ubaidah Redza
N15     Juasseh                Datuk Mohd Razi Kail
N16     Seri Menanti           Datuk Abdul Samad Ibrahim
N17     Senaling               Datuk Ismail Lasim
N18     Pilah                  Datuk Norhayati Omar
N19     Johol                  Mohd Fadil Abu Kasim
N20     Labu                   Datuk Hasim Rusdi
N21     Bukit Kepayang         Wong Oi Foon
N22     Rahang                 Julia Wong Pik Min
N23     Mambau                 Datuk Yu Chok Tow
N24     Senawang               Shoong Vee Hing
N25     Paroi                  Mohd Ghazali Abdul Wahid
N26     Chembong               Datuk Zaifulbahri Idris
N27     Rantau                 Datuk Seri Mohamad Hasan
N28     Kota                   Datuk Dr Awaluddin Said
N29     Chuah                  Lim Chin Fui
N30     Lukut                  Vincent Yeong Seng Wong
N31     Bagan Pinang           Tun Hairuddin Abu Bakar
N32     Linggi                 Abdul Rahman Redza
N33     Port Dickson           Thanaletchumi Palanisamy
N34     Gemas                  Abdul Razak Said
N35     Gemencheh              Mohamad Isam Isa
N36     Repah                  Yap Seong Fook

Melaka

P 134   Masjid Tanah           Mas Ermieyanti Samsudin
P 135   Alor Gajah             Datuk Koh Nai Kwang
P 136   Tangga Batu            Datuk Dr Abu Bakar Md Diah
P 137   Bukit Katil            Datuk Seri Mohd Ali Rustam
P 138   Kota Melaka            Dr Yee Kok Wah
P 139   Jasin                  Datuk Ahmad Hamzah
              
N1      Kuala Linggi           Datuk Ismail Othman
N2      Tanjung Bidara         Datuk Ab Karim Sulaiman
N3      Ayer Limau             Amiruddin Yusof
N4      Lendu                  Sulaiman Ali
N5      Taboh Naning           Datuk Latipah Omar
N6      Rembia                 Datuk Norpipah Abdul
N7      Gadek                  Datuk MS Mahadevan
N8      Machap                 Datuk Lai Meng Chong
N9      Durian Tunggal         Datuk Ab Wahab Ab Latip
N10     Asahan                 Datuk Wira Abd Ghafaar Atan
N11     Sungai Udang           Datuk Wira Idris Haron
N12     Pantai Kundor          Datuk Ab Rahaman Ab Karim
N13     Paya Rumput            Sazali Md Din
N14     Kelebang               Lim Bang Hon
N15     Bachang                Chua Lian Chai
N16     Ayer Keroh             Yong Koon Juan
N17     Bukit Baru             Karim Yaacob
N18     Ayer Molek             Datuk Md Yunos Husin
N19     Kesidang               Lim Eng Teck
N20     Kota Laksamana         Datuk Chiw Tiang Chai
N21     Duyong                 Datuk Gan Tian Loo
N22     Bandar Hilir           Ronald Gan Yong Ho
N23     Telok Mas              Datuk Latiff Tamby Chik
N24     Bemban                 Ng Choon Koon
N25     Rim                    Datuk Ghazale Mohamad
N26     Serkam                 Zaidi Attan
N27     Merlimau               Roslan Ahmad
N28     Sungai Rambai          Datuk Hassan Rahman

Johor

P 140   Segamat                Datuk S Subramaniam
P 141   Sekijang               Anuar Abdul Manap
P 142   Labis                  Datuk Chua Tee Yong
P 143   Pagoh                  Tan Sri Muhyiddin Yassin
P 144   Ledang                 Hamim Samuri
P 145   Bakri                  Chris Lee
P 146   Muar                   Datuk Mohd Razali Ibrahim
P 147   Parit Sulong           Datuk Noraini Ahmad
P 148   Ayer Hitam             Datuk Dr Wee Ka Siong
P 149   Sri Gading             Datuk Aziz Kaprawi
P 150   Batu Pahat             Dr Mohd Puad Zarkashi
P 151   Simpang Renggam        Liang Teck Meng
P 152   Kluang                 Dr Hou Kok Chung
P 153   Sembrong               Datuk Seri Hishammuddin Hussein
P 154   Mersing                Datuk Dr Abdul Latif Ahmad
P 155   Tenggara               Datuk Halimah Mohd Sadique
P 156   Kota Tinggi            Datuk Noor Ehsannuddin Mohd Harun Narrashid
P 157   Pengerang              Datuk Seri Azalina Othman
P 158   Tebrau                 Koo Soo Siong
P 159   Pasir Gudang           Normala Abdul Samad
P 160   Johor Bharu            Tan Sri Shahrir Samad
P 161   Pulai                  Datuk Nur Jazlan Mohamed
P 162   Gelang Patah           Datuk Abdul Ghani Othman
P 163   Kulai                  Tay Chin Hein
P 164   Pontian                Datuk Ahmad Maslan
P 165   Tanjong Piai           (belum diumumkan)
              
N1      Buloh Kasap            Norshida Ibrahim
N2      Jementah               Dr Lee Hong Tee
N3      Pemanis                Lau Chin Hoon
N4      Kemelah                Datuk Ayub Rahmat
N5      Tenang                 Azahar Ibrahim
N6      Bekok                  Tan Chong
N7      Bukit Serampang        Ismail Mohamad
N8      Jorak                  Datuk Dr Sharuddin Salleh
N9      Gambir                 M Asojan
N10     Tangkak                Goh Tee Tee
N11     Serom                  Abdul Razak Minhat
N12     Bentayan               Helen Fong
N13     Sungai Abong           Datuk Dr Haris Salleh
N14     Bukit Naning           Datuk Saipol Bahri Suib
N15     Maharani               Datuk Zulkhairi Ahmad
N16     Sungai Balang          Zaiton Ismail
N17     Semerah                Mohd Ismail Roslan
N18     Sri Medan              Datuk Zulkurnain Kamisan
N19     Yong Peng              Lim Kee Moi
N20     Semarang               Datuk Shamsul Bari Jamali
N21     Parit Yaani            Teo Yu Chuan
N22     Parit Raja             Datin Azizah Zakaria
N23     Penggaram              Dr King Ban Siang
N24     Senggarang             Aziz Ismail
N25     Rengit                 Ayub Jamil
N26     Machap                 Taib Abu Bakar
N27     Layang-layang          Abdul Mutalib Abd Rahim
N28     Mengkibol              Chai Kwee Yau
N29     Mahkota                Md Jais Sarday
N30     Paloh                  Teoh Yap Koon
N31     Kahang                 R Vidyanathan
N32     Endau                  Abdul Latif Bandi
N33     Tenggaroh              K Raven
N34     Panti                  Datuk Baderi Dasuki
N35     Pasir Raja             Datuk Dr Adham Baba
N36     Sedili                 Rasman Ithnain
N37     Johor Lama             Asiah Md Ariff
N38     Penawar                Hamimah Mansor
N39     Tanjong Surat          Syed Sis Abdul Rahman
N40     Tiram                  Datuk Maulizan Bujang
N41     Puteri Wangsa          M Soorianarayanan
N42     Johor Jaya             Tan Cher Puk
N43     Permas                 Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin
N44     Tanjong Puteri         Datuk Adam Sumiru
N45     Stulang                Chong Chee Siong
N46     Pengkalan Rinting      Chan Mee Kiong
N47     Kempas                 Tengku Putra Harun
N48     Skudai                 Liang Ah Chai
N49     Nusa Jaya              Dr Zaini Abu Bakar
N50     Bukit Permai           Ali Mazat Salleh
N51     Bukit Batu             Chia Chin Liau
N52     Senai                  (belum diumumkan)
N53     Benut                  Datuk Hasni Mohamed
N54     Pulai Sebatang         Datuk Tee Seiw Kiong
N55     Pekan Nenas            (belum diumumkan)
N56     Kukup                  Suhairi Salleh

Sabah

P 167   Kudat                  Datuk Abdul Rahim Bakri
P 168   Kota Marudu            Datuk Seri Dr Maximus Johnity Ongkili
P 169   Kota Belud             Datuk Abdul Rahman Dahlan
P 170   Tuaran                 Datuk Madius Tangau
P 171   Sepanggar              Datuk Jumat Idris
P 172   Kota Kinabalu          Chin Tek Ming
P 173   Putatan                Dr Makin@Marcus Mojigoh
P 174   Penampang              Tan Sri Bernard Giluk Dompok
P 175   Papar                  Datuk Rosnah Abdul Shirlin
P 176   Kimanis                Datuk Seri Anifah Aman
P 177   Beaufort               Datuk Azizah Mohd Dun
P 178   Sipitang               Datuk Sapawi Ahmad
P 179   Ranau                  Datuk Ewon Ebin
P 180   Keningau               Tan Sri Joseph Pairin Kitingan
P 181   Tenom                  (belum diumumkan)
P 182   Pensiangan             Tan Sri Joseph Kurup
P 183   Beluran                Datuk Ronald Kiandee
P 184   Libaran                Datuk Juslie Ajirol
P 185   Batu Sapi              Datin Linda Tsen Thau Lin
P 186   Sandakan               Datuk Liew Vui Keong
P 187   Kinabatangan           Datuk Bung Mokhtar Radin
P 188   Silam                  Datuk Datu Nasrun Datu Mansur
P 189   Semporna               Datuk Seri Mohd Shafie Apdal
P 190   Tawau                  Datuk Mary Yap Kain Ching
P 191   Kalabakan              Datuk Abdul Ghapur Salleh
              
N1      Banggi                 Datuk Abdul Mijul Unaini
N2      Tanjong Kapor          Datuk Teo Chee Kang
N3      Pitas                  Datuk Bolkiah Ismail
N4      Matunggong             Sarapin Magana
N5      Tandek                 Anita Baranting
N6      Tempasuk               Datuk Musbah Jamli
N7      Kedamaian              Datuk Herbert Timbun Lagadan
N8      Usukan                 Datuk Seri Mohd Salleh Said
N9      Tamparuli              Datuk Jahid Jahim
N10     Sulaman                Datuk Hajiji Noor
N11     Kiulu                  Datuk Louis Rampas
N12     Karambunai             Datuk Jainab Ahmad
N13     Inanam                 Datuk Johny Goh Chin Lok
N14     Likas                  Chin Shu Ying
N15     Api-Api                Datuk Dr Yee Moh Chai
N16     Luyang                 Datuk Shim Tshin Nyuk @ Agnes Shim
N17     Tanjong Aru            Datuk Edward Yong Oui Fah
N18     Petagas                Datuk Yahya Hussin
N19     Kapayan                Datuk Edward Khoo Keok Hai
N20     Moyog                  Datuk Philip Benedict Lasimbang
N21     Kawang                 Datuk Ghulam Haidar Khan
N22     Pantai Manis           Datuk Abdul Rahim Ismail
N23     Bongawan               Mohamad Alamin
N24     Membakut               Datuk Mohd Arifin Mohd Arif
N25     Klias                  Isnin Aliasnih
N26     Kuala Penyu            Limus Jury
N27     Lumadan                Datuk Kamarlin Ombi
N28     Sindumin               Ahmad Bujang
N29     Kundasang              Datuk Dr Joachim Gunsalam
N30     Karanaan               Datuk Masidi Manjun
N31     Paginatan              Datuk Siringan Gubat
N32     Tambunan               Tan Sri Joseph Pairin Kitingan
N33     Bingkor                Kennedy Jie John @ Kenn
N34     Liawan                 Datuk Sairin Karno
N35     Melalap                Datuk Radin Malleh
N36     Kemabong               Datuk Rubin Balang
N37     Sook                   Datuk Ellron Angin
N38     Nabawan                Datuk Bobbey Ah Fang Suan
N39     Sugut                  Datuk James Ratib
N40     Labuk                  Datuk Michael Asang
N41     Gum-Gum Datuk          Zakarian Edris
N42     Sungai Sibuga          Datuk Seri Musa Aman
N43     Sekong                 Datuk Samsuddin Yahya
N44     Karamunting            Charles Pang
N45     Elopura                Au Kam Wah
N46     Tanjong Papat          Datuk Raymond Tan Shu Kiah
N47     Kuamut                 Masiung Banah
N48     Sukau                  Datuk Saddi Abdul Rahman
N49     Tungku                 Datuk Suhaili Said
N50     Lahad Datu             Datuk Mohd Yusof Apdal
N51     Kunak                  Datuk Nilwan Kabang
N52     Sulabayan              Datuk Jaujan Sambakong
N53     Senallang              Datuk Nasir Sakaran
N54     Bugaya                 Datuk Ramlee Marahaban
N55     Balung                 Datuk Syed Abbas Syed Ali
N56     Apas                   Datuk Tawfiq Abu Bakar Titingan
N57     Sri Tanjong            Fung Len Fui
N58     Merotai                Datuk Pang Yuk Ming
N59     Tanjong Batu           Datuk Hamisa Samat
N60     Sebatik                Datuk Muis Picho

Sarawak

P 192   Mas Gading             Nogeh Gumbek
P 193   Santubong              Datuk Wan Junaidi Tuanku Jaafar
P 194   Petra Jaya             Datuk Fadillah Yusof
P 195   Bandar Kuching         Tan Kai (SUPP)
P 196   Stampin                Datuk Yong Khoon Seng
P 197   Kota Samarahan         Rubiah Wang
P 198   Mambong                Datuk James Dawos Mamit
P 199   Serian                 Datuk Richard Riot Jaem (SUPP)
P 200   Batang Sadong          Nancy Shukri
P 201   Batang Lupar           Datuk Rohani Abd Karim
P 202   Sri Aman               Masir Kujat
P 203   Lubok Antu             William Nyalau Badak
P 204   Betong                 Datuk Seri Douglas Uggah Embas
P 205   Saratok                Tan Sri William Mawan Ikom
P 206   Tanjong Manis          Datuk Norah Abdul Rahman
P 207   Igan                   Datuk Abdul Wahab Dolah
P 208   Sarikei                Ding Kuong Hing
P 209   Julau                  Datuk Joseph Salang Gandum
P 210   Kanowit                Aaron Ago Dagang
P 211   Lanang                 Datuk Tiong Thai King
P 212   Sibu                   Vincent Lau Lee Ming (SUPP)
P 213   Mukah                  Datuk Seri Muhammad Leo Toyad
P 214   Selangau               Datuk Jospeh Entulu Belaun
P 215   Kapit                  Datuk Alexander Nanta Linggi
P 216   Hulu Rajang            Wilson Ugak Kumbong (PRS)
P 217   Bintulu                Datuk Seri Tiong King Sing
P 218   Sibuti                 Ahmad Lai Bujang
P 219   Miri                   Datuk Sebastian Ting (SUPP)
P 220   Baram                  Anyie Ngau
P 221   Limbang                Hasbi Habibollah
P 222   Lawas                  Datuk Henry Sum Agong

Label

Bacaan Quran

Jom Dengar Quran

..::cWm::..